Doplnky

 » Doplnky [ « späť ]

Obsah:

 

Parapety vnútorné

 

Plastové (PVC) parapety komôrkové

Parapety vnútorné plastové [PVC] komôrkové

Parapet určený na montáž do interiéru, ktorý sa vyznačuje výnimočnou trvanlivosťou a predovšetkým odolnosťou proti poškriabaniu. Ľahko sa spracováva a udržuje čistý, je odolný proti pôsobeniu vlhkosti, vody, vodnej pary, a dokonce aj UV žiareniu. Vďaka veľkej mechanickej pevnosti sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti zaťaženiu, pretlačeniu a oteru. Jeho najcharakteris­tickejšou vlastnosťou je stabilita profilu. Vhodný najmä pre zákazníkov, ktorí ocenia eleganciu a praktické výhody.

PVC parapety sú dostupné v šírkach od 150 mm do 600 mm a maximálnej dĺžke 6000 mm.

 

Parapety vnútorné plastové [PVC] komôrkové – výkres

 

 

Drevené (drevotrieskové) parapety

Parapety vnútorné drevené [drevotrieskové] 40 mm

Jadro vnútorných drevotrieskových parapetov je vyrobené z vysoko kvalitnej drevotriesky so zvýšeným obsahom lepidla a chemickou ochranou drevených pilín proti plesni. Tieto prísady zaručujú vo výrobku ako celku vysokú odolnosť voči vlhkosti a zhodnocujú vysokú úžitkovú hodnotu výrobku. Ukončenie parapetov môže byť na želanie zákazníka laminované alebo s plastovou krytkou.

Drevotrieskové parapety sú dostupné v šírkach od 150 mm do 600 mm a maximálnych dĺžkach 5340 mm a 4040 mm.

 

Parapety vnútorné drevené [drevotrieskové] 40 mm – výkres

 

 

Parapety vonkajšie

 

Hliníkové extrudované parapety

Parapety vonkajšie hliníkové extrudované

Vďaka svojej hrúbke cca 2 mm (v závislosti od šírky parapetu) sa parapety vyznačujú tvarovou stálosťou. Sú najlepším a najpoužívanejším riešením do vonkajšieho prostredia. Tieto parapety sú odolné proti poveternostným podmienkam, majú extrémne nízku tepelnú rozťažnosť. Ukončenie parapetov môže byť s hliníkovou krytkou (predomietkovou, poomietkovou) alebo s plastovou krytkou.

Hliníkové extrudované parapety sú dostupné v šírkach od 110 mm do 400 mm a dĺžke 6000 mm.

 

Parapety vonkajšie hliníkové extrudované – výkres

 

 

Hliníkové ohýbané parapety

Parapety vonkajšie hliníkové ohýbané

Zliatina hliníka s horčíkom a mangánom o hrúbke 0,8 mm zaručuje vysoké pevnostné vlastnosti a odolnosť proti korózii. Výhodou týchto parapetov je priaznivá cena a variabilita požadovaného tvaru pre všetky druhy použitia. Ukončenie parapetov môže byť s hliníkovou krytkou (predomietkovou, poomietkovou) alebo s plastovou krytkou.

Pred poveternostnými vplyvmi je parapet chránený špeciálnou polyesterovou farbou a je potiahnutý ochrannou fóliou.

Hliníkové ohýbané parapety sú dostupné v šírkach od 70 mm do 400 mm a maximálnej dĺžke 6000 mm. Ponúkame aj možnosť neštandardných šírok podľa dodaného okótovaného nákresu.

 

Parapety vonkajšie hliníkové ohýbané – výkres

 

 

Žalúzie horizontálne

Žalúzie horizontálne

Horizontálne žalúzie zaraďujeme medzi interiérovú tieniacu techniku. v priebehu niekoľkých rokov dochádzalo k zmenám v modernizácií okien, menili sa trendy v bývaní, a zároveň aj požiadavky na tieniacu techniku. v súčasnosti je tieniaca technika neodmysliteľným a nepostrádateľným doplnkom každého okna, pričom najväčší podiel na trhu predstavujú práve horizontálne hliníkové žalúzie. Svojím širokým záberom rôznych typov, farebných kombinácií a rôznorodosťou oslovujú najširšie spektrum zákazníkov.

 

 

ISSO retiazka

ISSO retiazka patrí medzi najžiadanejšie a najpredávanejšie produkty v oblasti tieniacej techniky. Má moderné prevedenie a je určená pre všetky typy plastových a drevených okien. Svojou estetickou úpravou a jednoduchou ovládateľnosťou je obľúbeným doplnkom kancelárií, škôl, nemocníc, bytov a rodinných domov.

Celotieniacim mechanizmom, umiestneným v podobe otvorov na zadných stranách lamiel, je minimalizovaná priepustnosť svetla do interiéru. Jednoduchý systém ovládania pomocou retiazkovej žalúzie umožňuje veľmi jednoduchú reguláciu intenzity svetla prenikajúceho do interiéru.

Jednoduchá montáž, cenová dostupnosť a minimálna údržba sú ideálnym riešením pre všetky interiéry. Ak k tomu pridáme širokú paletu farebných odtieňov nosných rámov a lamiel, je zaručené, že u nás nájdete to, čo pre Vaše okno hľadáte a potrebujete.

Nosné rámy (horný profil) ponúkame v dvoch prevedeniach:

 • hranatý rám,
 • oblý rám.

 

ISSO brzda

ISSO žalúzie zatieňujú interiéry a chránia pred nežiaducimi pohľadmi. Dokonale splývajú s interiérom a pôsobia veľmi esteticky. Všetky upevňovacie prvky sú prekryté elegantnými plastovými krytkami. Prvým ovládacím prvkom je brzdový mechanizmus so šnúrkou, ktorý umožňuje nastavenie lamiel v ľubovoľnej výške bez toho, aby sa šnúrka musela akýmkoľvek spôsobom upevňovať. Druhým ovládacím prvkom je šesťhranný interiérový ovládač, pomocou ktorého sa lamely žalúzie otvárajú a zatvárajú.

ISSO bzda bola upravená tak, aby sa dala jednoducho namontovať do zasklievacej časti okien. Aby sa horný profil prispôsobil novým trendom, má rovnaký tvar a spôsob upevnenia ako ISSO retiazka. Nosné rámy (horný profil) ponúkame v dvoch prevedeniach:

 • hranatý rám,
 • oblý rám.

 

Žalúzie vertikálne

Žalúzie vertikálne

Rovnako ako horizontálne aj vertikálne žalúzie patria do skupiny interiérovej tieniacej techniky. Na rozdiel od horizontálnych žalúzií, vertikálne dotvárajú a doplňujú priestor okien a plnohodnotne tak nahrádzajú záclony. Všetky látky majú antistatický povrch, ktorý odpudzuje drobné prachové nečistoty. Podobne ako horizontálne žalúzie aj vertikálne je možné vďaka konštrukcii realizovať v prevedení ako atypickú žalúziu.

 

 

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie sú nezameniteľným bytovým doplnkom všade tam, kde sa kladie vyšší dôraz na estetický dojem interiéru. Obzvlášť vhodné sú do reprezentačných priestorov, bánk, firiem, kancelárií, hál a pod. Spĺňajú najvyššie estetické kritériá funkčnosti a kvality aj najnáročnejšieho zákazníka.

Ponúkame ich v pestrej farebnej škále. Ovládanie je veľmi jednoduché a to pomocou šnúry a retiazky. Vertikálne žalúzie sa skladajú z nosného profilu v bielej farbe, zvislých polyesterových lamiel zavesených na horných jazdcoch pomocou držiakov z plastu v stálofarebnom, nezrážanlivom a navyše antistatickom prevedení.

 

Vertikálne žalúzie šnúrkové

Šnúrkové vertikálne žalúzie sú novým, módnym doplnkom interiérového dizajnu. Sú vhodné do domácností, kancelárií, predajní, barov či kaviarní. v rámci farebnej škály je ich dostupnosť orientovaná až na 27 farebných odtieňov, ktoré umožňujú široký pestrofarebný výber každému zákazníkovi.

Šnúrkové strapce sú na rozdiel od klasických látok široké len 89 mm a ich závesný mechanizmus je založený na takzvanom klip závese, ktorý umožňuje jednoduchú montáž. Voľná priechodnosť medzi šnúry vertikálnej žalúzie zase zabezpečuje bezproblémový prístup k dverovému systému.

Fantázií sa medze nekladú, a preto je nesmiernou výhodou možnosť striedania a kombinovania farieb v žalúzii. Strapce dodávame v šírke 89 mm a dĺžke 3000 mm, takže zákazník si na mieste zvolí poradie, výšku strapcov a skráti na požadovaný rozmer nožnicami.

Najväčšou výhodou je bezproblémový, voľný prechod pomedzi šnúry vertikálnej žalúzie, na rozdiel od klasických vertikálnych žalúzií, ktoré sú spojené retiazkou v spodnej časti a teda nie sú priechodné. Aj napriek priechodnosti je len minimálne riziko mechanického poškodenia žalúzie.

 

Vertikálne žalúzie Nature Concept

Nature concept je najnovším a najmodernejším trendom pre interiér domácnosti, kancelárií, konferenčných miestností, kaviarní a reštauračných zariadení. Ako už samotný názov naznačuje, tento typ látok je vyrobený z prírodných materiálov. Základným materiálom pre túto kolekciu je papier.

Látky Nature concept patria do skupiny vertikálnych látok a podobne ako aj vertikálne látkové žalúzie je ich ovládanie veľmi jednoduché- pomocou šnúry a retiazky. Vertikálne žalúzie sa skladajú z nosného profilu v bielej farbe, zvislých lamiel tvorenými z viac ako 70% papierom (PAP), zavesených na horných jazdcoch pomocou držiakov z plastu – vešiačika a v dolnej časti zaťažené vloženým závažím. v ponuke je 10 typov látok v jedinečných kombináciách farieb a odtieňov, ktoré si nájdu svoj priestor v každej miestnosti.

 

Poštové schránky

Poštové schránky sú vyrobené z plechu valcovaného za studena. Povrchová úprava je zabezpečená lakovaním práškovými farbami RAL. Od roku 2013 sú dostupné aj nerezové poštové schránky (INOX). Vybrané modely poštových schránok sú dodávané v troch rôznych veľkostiach SLIM, KLASIK a MAX. Výrobca je držiteľom certifikátu pre skupinové listové schránky, čím sa potvrdzuje zhoda vlastností s technickými požiadavkami podľa normy STN 747640.
Všetky typy skupinových schránok sú určené pre poštové zásielky formátu A4 bez poškodenia.

Vhadzovací otvor je riešený tak, aby bolo zabránené odcudzeniu poštových zásielok. Záklopky vhadzovacích otvorov sú vyrobené z hliníka pre vyššiu odolnosť proti korózii a zároveň nižšiu hmotnosť.

Dvierka sú utesnené proti prefukovaniu pomocou špeciálne navrhnutého tesnenia z mikroporéznej gu­my.

Schránky zabudované v dverných konštrukciách sú zateplené extrudovaným polystyrénom XPS, pričom hrúbka zateplenia je prispôsobená hrúbke zasklenia. Môžu byť dodávané so zabudovanými zvončekovými tlačidlami, komunikačnými audio systémami (analógovými alebo digitálnymi) a prístupovými systémami (čipové otváranie dverí). Dvierka sú uzamykateľné a v skupinovej zostave majú rozdielne zámky, čím spĺňajú podmienku bezpečnostnej skupiny 1. Dvierka na poštových schránkach môžu byť pravé alebo ľavé (štandardne sú dodávané pravé). Záručná doba 3 roky na konštrukciu vrátane povrchovej úpravy a 2 roky na pohyblivé časti.

Zostavy poštových schránok je možné vyskladať podľa počtu nájomníkov. Podľa potreby zákazníka dodávame schránky (počet, členenie) v jednej zostave od jedného po šesť stĺpcov vedľa seba a pod sebou môže byť až sedemnásť schránok.

 

Model PSLK

 • obojstranné poštové schránky ležaté (vodorovné) s klapkou na čelnej strane

Vhod z exteriéru, výber z interiéru. Tento model dodávame v troch rôznych veľkostiach: SLIM, KLASIK a MAX. Povrchová úprava pomocou práškových farieb RAL v štandardných odtieňoch. Tento model dodávame aj v nerezovom prevedení (INOX).

Poštové schránky – PSLK KLASIK
Poštové schránky – PSLK MAX
Poštové schránky – PSLK SLIM
Poštové schránky – PSLK zostava 3.1

 

Poštové schránky – PSLK zostava 3.2

 

 

Model PSŠK

 • obojstranné poštové schránky šikmé s klapkou na čelnej strane

Vhod z exteriéru, výber z interiéru. Tento model dodávame vo veľkosti SLIM. Povrchová úprava pomocou práškových farieb RAL v štandardných odtieňoch. Tento model dodávame aj v nerezovom prevedení (INOX).

Poštové schránky – PSŠK
Poštové schránky – PSŠK zostava 3.1

 

Poštové schránky – PSŠK zostava 3.2

 

 

PSLDK bez príruby

 • jednostranné poštové schránky ležaté (vodorovné) s klapkou na čelnej strane

Vhod aj výber je cez dvierka z jednej strany. Vhadzovací otvor je doplnený hliníkovou záklopkou. Tento model dodávame v troch rôznych veľkostiach: SLIM, KLASIK a MAX. Povrchová úprava pomocou práškových farieb RAL v štandardných odtieňoch aj v nerezovom prevedení (INOX).

Poštové schránky – PSLDK bez príruby KLASIK
Poštové schránky – PSLDK bez príruby MAX
Poštové schránky – PSLDK bez príruby SLIM
Poštové schránky – PSLDK bez príruby zostava 3.1

 

Poštové schránky – PSLDK bez príruby zostava 3.2

 

Poštové schránky – PSLDK bez príruby zostava 1

 

 

PSLDK s prírubou

 • jednostranné poštové schránky ležaté (vodorovné) s klapkou na čelnej strane
 • príruba po obvode schránkovej zostavy pre zasklenie do svetlíka dverí, prípadne zamurovanie do steny

Vhod aj výber je cez dvierka z jednej strany. Vhadzovací otvor je doplnený hliníkovou záklopkou. Tento model dodávame v troch rôznych veľkostiach: SLIM, KLASIK a MAX. Povrchová úprava pomocou práškových farieb RAL v štandardných odtieňoch aj v nerezovom prevedení (INOX).

Poštové schránky – PSLDK s prírubou
Poštové schránky – PSLDK s prírubou zostava 3.1

 

Poštové schránky – PSLDK s prírubou zostava 3.2

 

 

PSZK bez príruby

 • poštové schránky zvislé s klapkou na čelnej strane

Tento model dodávame vo veľkosti SLIM. Povrchová úprava pomocou práškových farieb RAL v štandardných odtieňoch. Tento model dodávame aj v nerezovom prevedení (INOX).

Poštové schránky – PSZK bez príruby
Poštové schránky – PSZK bez príruby zostava 4.1

 

Poštové schránky – PSZK bez príruby zostava 4.2

 

 

PSZK s prírubou

 • poštové schránky zvislé s klapkou na čelnej strane
 • príruba po obvode schránkovej zostavy 24 mm

Tento model dodávame vo veľkosti SLIM. Povrchová úprava pomocou práškových farieb RAL v štandardných odtieňoch. Tento model dodávame aj v nerezovom prevedení (INOX).

Poštové schránky – PSZK s prírubou
Poštové schránky – PSZK s prírubou zostava 1.1

 

Poštové schránky – PSZK s prírubou zostava 1.2

 

aktualizácia: 26.09.2023 | počet zobrazení: 70889

Napíšte nám

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

Kontakt

Počet návštev od 01.04.2007: 715117 Realizácia: K3 GROUP, s.r.o.